Konverentsi avaleht

Konverents Infoplakat Pandeemia meie konverentsiplaane muutnud ei ole, konverents toimub. Piirangute korral saavad osalejad personaalsed pääsmed professionaalse videoülekandega digisaali. 
Kõik huvilised on oodatud 21. oktoobril 2020 kogemuskonverentsile
"KRIISINÕUSTAMINE koolinoore traumakogemuse korral".

Räägitakse tõsiseid ja ehedaid kriisilugusid, jagatakse õppetunde ning arutletakse selle üle, kes vastutab psühhosotsiaalse abi tagamise eest ja palju läheb maksma abi vajava noore inimese, tema sõprade ja pere abita jätmine? Eriolukord Eestis lisas Mahena juubelikonverentsi teemadele kaks alateemat juurde: Tegelik nõrgim lüli distantsõppes ja sellest tingitud meeleheide. Õpilase surma ja leinarituaalidega seonduv lisavalu distantssuhtluse ajal.

Kuni 10. maini registreerumisel on soodushind! Infot leiab infoplakati bänneril klõpsates ja vasakult menüüribast. 

Konverentsi moderaator on MÄRT TREIER, oma loo muusikata ja muusikaga esitab laulja ALEN VEZIKO. Konverentsi INFOPLAKAT annab juba praegu ülevaate, mida ja keda on oodata ja kes sihtrühmana võiksid saada mõtteid oma igapäevase töö ja elu jaoks. Lapsevanemad ja koolinoortega mis tahes moel tööalaselt kokkupuutuvad spetsialistid, olete väga teretulnud! Infoplakati leiab ülevaloleval bänneril klõpsates. On tore, kui prindite selle ka oma organisatsiooni infostendile või küsite Mahenast trükitud infoplakatit. Lisainfot leiate paremal olevatelt konverentsilinkidelt.

Sihtrühm: Oodatud on laste ja noortega töötavad spetsialistid ja ametnikud – haridusjuhid ja õpetajad, KOV juhid ja lastekaitsespetsialistid, treenerid ja huvijuhid, psühholoogid ja sotsiaalpedagoogid, tervishoiutöötajad ja psühhoterapeudid, kriisinõustajad ja hingehoidjad, aga ka õpilasnõustajad ning teemast huvitatud tugiisikud ja lapsevanemad.

Tiina Naarits-Linn, Kriisinõustamise ja Eneseleidmise Keskus Mahena juhataja:mahena juubelilogo 1 01
"Hädaolukorras on ohus paljud inimesed või elutähtsad teenused, mistõttu suurem tähelepanu on tagatud ka üksikisikutele. Samas võib kriisi kui talumatult rasket olukorda, millega toimetulekuks seni teadaolevatest oskustest ei piisa, kogeda täiesti üksi või siis koos pere või sõpradega või koos koolipere või töökollektiiviga, ilma, et ülejäänud inimesed sellest palju teaks või veel enam, suurem avalikkus sellest midagi teaks. Eriti haavatavad on sellises olukorras noored, kelle elukogemus on väike, kuid samas on juba vajadus ise hakkama saada, mistõttu on raskem küsida abi ja oma raskustest rääkida. Mahena spetsialistide jaoks on olnud silmatorkav 15-18-aastaste noorte väga suur haavatavus ja ennastkahjustava käitumise korral ümbritsevate inimeste justkui tagantjärele tarkuse rohkus, mis on kahjuks vahel hiljaks jäänud.
Üks ja sama olukord võib ühele inimesele kujuneda kriisiks, teisele mitte. Olgu siis tegemist traumavigastuse, leina, tervise kaotuse või mistahes muu kaotusega, millega seonduvalt kogetakse talumatult raskena näivat valu, hirmu, hüljatust, üksindust, abitust. Käitumises muutust enamasti nähakse, kuid selle tagamaast saadakse teada harvem. Olukorra tõsidust mõõdab kõrvalolija sageli iseenese mõõdupuu alusel, mistõttu on võimalik üle- või alareageerimine.
Objektiivne tegelikkus võibki olla väheste ohumärkidega, aga inimese taju määrab juhtunu ja toimuva raskuse talle ning võimaliku abivajaduse. 
Kui üksikisiku jaoks jääb kriisiolukorras vajalik psühhosotsiaalne toetus saamata, sest mistahes põhjusel jääb abivajadus märkamata või puudub võimalus hinnanguvabaks suhtluseks või professionaalseks abiks, eriti, kui on tegemist vähese sotsiaalse kogemusega lapse või noorega, siis võib abita jäämine maksta kallist hinda. Võime suitsiidile kaotada väärtusliku inimelu või kogeda, kuidas häiruvad kriisis abita jäänud inimese vaimne ja emotsionaalne tervis, langeb õpi- või töövõimekus, kahjustuvad lähisuhted – seda ka kaugemas tulevikus.
Suurem teadlikkus aitab meid kõiki, nii abivajajaid kui ka aitajaid. Ka kogemustest tasub õppida."

Konverentsi korraldust toetavad:

PM piklik nobackground

 Küsimuste korral pöörduge palun: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Leidke meid ka FB-st: www.facebook.com/mahena.keskus/
Kasutame teemaviidet: 
#mahenakonverents
Täname, kui jagate sihtrühmale infot konverentsi toimumisest!
KOHTUMISENI KONVERENTSIL! 

Uudiskiri

Anneta

Oluline