Uudiste arhiiv

Mahena 2022. aasta üks eesmärk on teie ees - juba kevadel ilmub meie esimene tõlkeraamat, Fredrike Benninki "101 lahenduskeskset küsimust toimetulekuks traumaga", mille eeltellimine on võimalik alates 1. jaanuarist SIIN

Autor on öelnud, et soovib raamatuga toetada spetsialiste, kes töötavad traumat kogenud klientidega. Insoo Kim Berg on öelnud: "Lahenduskeskne lühiteraapia põhineb lugupidaval oletusel, et klientidel on olemas sisemised ressursid, millega luua täiesti individuaalsed ja unikaalselt efektiivsed lahendused oma probleemidele." Meie oleme sama meelt, mistõttu raamatu eesti keelde kirjastamise ette võtsimegi. Peagi saavad paljud praktikud seda raamatut oma töövahendite pagasis hoida, mis teeb meid rõõmsaks.
 
Raamatu tehnilised andmed: 224 lk, pehmekaaneline, kaane mõõt: laius 155 mm, kõrgus 180 mm, tutvustuseks väljavõte (avaldame siin hiljemalt jaanuaris)
Kirjastaja: Mahena MTÜ.
Turundaja: Aliede OÜ.
Raamatu hind: 23.- eurot koos postikuluga, saatmisel pakiautomaati Eestis.
 
Raamatu tutvustus: See on raamat, mille abil saab aidata klientidel luua uus ja parem elu. Samuti on raamat lihtsasti kasutatav väljaspool professionaalset nõustamist kaaslasele tuge pakkumisel. Teose eesmärk on toetada terapeute, kes töötavad traumast mõjutatud klientidega, et neile pakkuda lahenduskeskseid vaatepunkte ja oskusi. Raamat kutsub kõiki spetsialiste muutma oma tähelepanu suunda sellelt, mis on valesti, sellele, mis on õigesti, ning sellelt, mis ei toimi, sellele, mis juba toimib. 
Raamat sisaldab 101 lahenduskeskset küsimust (ja enamgi), mis on abiks traumaga toime tulemisel. Eesmärk on luua parimat, selle asemel, et parandada halvimat, pannes fookuse klientide tulevikueelistustele ja sinna jõudmisele. Nagu lahenduskeskse lühiteraapia üks rajajaid, Insoo Kim Berg kirjutas eessõnas Fredrike Banninki edukale raamatule “1001 lahenduskeskset küsimust: käsiraamat lahenduskesksele intervjueerimisele”: “Lahenduskeskne lühiteraapia põhineb lugupidaval oletusel, et klientidel on olemas sisemised ressursid, millega luua täiesti individuaalsed ja unikaalselt efektiivsed lahendused oma probleemidele.“
Rohkem kui 2000 küsimuse seast, mida Bannink on kogunud aastaid, on autor välja valinud 101 kõige asjakohasemat küsimust alateemade käsitlemiseks. Selles väljaandes on palju unikaalset, mida ei ole varasemates teostes ilmunud. Raamat kutsub terapeute nägema klientide intervjueerimist uues valguses.

Kolme-raamatulisse seeriasse kuuluvad veel:
101 Solution Focused-Questions for Help With Anxiety
101 Solution Focused-Questions for Help With Depression

Autorist
FREDRIKE BANNINK on kliiniline psühholoog ning omab magistrikraadi ka õigusteaduses (MDR, Master of Dispute Resolution). Ta on töötanud psühhiaatriahaiglates ja ambulatoorsetes kliinikutes, ta on humanitaarabiorganisatsiooni Piirideta Arstid meeskonna vaimse tervise koolitaja, alates 1981. aastast on tal ka erapraksis Amsterdamis, Hollandis. Kraadiõppe koolitajana on tema valdkonnad kognitiivne käitumisteraapia, lahenduskeskne lühiteraapia, lahenduskeskne kognitiivne käitumisteraapia, positiivne psühholoogia. Ta on paljude lahenduskeskse lühiteraapia, lahenduskeskse intervjueerimise ja lahenduskeskse vahendamise väljaannete autor. 

Bannink 1 960x540

Uudiskiri

Anneta

Oluline