Nõustajad

Nõustajad

Anne Muinaste, PERETERAAPIA, psühholoogiline nõustamine; See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Annegrete Johanson, SOTSIAALPEDAGOOGILINE NÕUSTAMINE; FB tutvustusSee e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Mari Kolga, KRIISINÕUSTAMINE, psühholoogiline nõustamine, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

Maria Naarits, KARJÄÄRINÕUSTAMINE; FB tutvustusSee e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

Tiina Naarits-Linn, KRIISINÕUSTAMINE, psühholoogiline nõustamine, supervisioon; FB tutvustus; tel 5663 3115 (E-R kell 8-10) 

Õnnela Metsaorg, SOTSIAALPEDAGOOGILINE NÕUSTAMINE; See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

_________________________________________________________

Mahena kriisinõustajate võrgustikust

Sellesse kuuluvad üksnes kõrgema haridusega ja nõustamises kogenud spetsialistid, kes on põhjalikumalt juurde õppinud kriisikäitumise ja -nõustamise spetsiifikat, kes osalevad regulaarselt kriisijuhtumite analüüsimisel ning kriisikäitumisega seotud täienduskoolitustel. Igapäevaselt töötavad spetsialistid oma erialasel tööl ja kriisijuhtumi korral on valmis argitegevused peatama.

Mahena kogenumad kriisinõustajad alustasid kriisitööga seoses reisilaeva Estonia hukuga Läänemeres 28. septembril 1994, mil alles kolmandat taasiseseisvumise aastapäeva 20. augustil tähistanud Eesti Vabariik koges üleriigilist vapustust. Mahena spetsialistid töötasid ka Gruusias UNICEF-i koosseisus pärast sõjategevust 2008. aasta suvel. Mahena kriisinõustajatel on kogemus tööst väga erinevatest kriisijuhtumitest Eestis, aga ka vabatahtlikust tööst (nt trauma järel liikumispuude saanute ja nende pereliikmete suvelaagrites). Kogemusi on Eestist ja kaugemalt, nii ulatuslikes kriisides tegutsemisel kui ka väiksema arvu kannatanute, samuti konfliktolukordade leevendamise ja rehabilitatsiooni eesmärgil töötamisega.

Kriisivaldkonna ja konkreetsemalt kriisinõustamise täienduskoolitusi hakati Mahenas läbi viima kohe esimesel tegevusaastal (2005). Kui tavapäraselt on teooriat ja praktikat sisaldav minimaalne kriisinõustamise koolituse maht 56 tundi (vähemalt 16 ak/h kriisikäitumise baasteadmisi ja vähemalt 40 ak/h kriisinõustamise aluseid), siis 2010-2011 toimus pilootkoolitus kokku 240 tundi, millise mahuga kriisinõustamise koolitus oli Eestis esmakordne. Vaatamata mistahes mahus esmasele koolitusele on kriisinõustajate jaoks elementaarne jätkuv enesetäiendamine erialase teabe lugemise, analüüsimise ja täienduskoolituste kaudu. Mahenaga koostööd tegevad spetsialistid osalevad MSÜ aruteludel.