Koolitustest

KOOLITUSKALENDER, sügis 2018 - sügis 2019

/Kalender on pidevalt täiendatav. Kuvatakse avatud koolitused, kus võivad osaleda kõik huvilised. 
Samuti kuvatakse MSÜ seminarid spetsialistidele, millel osalemiseks on vaja liituda MSÜ-ga.
Asutuste tellitud ja Mahena spetsialistide läbiviidavaid seisekoolitusi koolituskalendris ei avaldata./

Kalenrikuu

Kuupäev Teema koos infolingiga   Staatus
SEPTEMBER ´18        14.09       MSÜ: Keskendumist toetavad harjutused   Liikmetele
OKTOOBER ´18  11.10 Esmatasandi kriisinõustamine   Registr lõppenud
   11.10 MSÜ: Teosed nõustamisega tegeleva spetsialisti laual   Liikmetele
   12.10 Esmatasandi kriisinõustamine   Registr lõppenud
   31.10 Mahena ja RuaCrew LAHTISTE USTE PÄEV (eesti k)   Registr lõppenud
    +  lahtiste uste päeval tasuta lühikoolitus  
NOVEMBER ´18  01.11 Mahena ja Krada LAHTISTE USTE PÄEV (vene k)   Registr lõppenud
    +  lahtiste uste päeval tasuta lühikoolitus  
   16.11 MSÜ: Nõustamine kui kunstiring   Liikmetele
   20.11 Lahenduskeskne intervjueerimine - 1. osa   Registr lõppenud
DETSEMBER ´18  07.12 MSÜ: Asjatundlik kriisiplaan   Liikmetele
   18.12 Lahenduskeskne intervjueerimine - 2. osa   
JAANUAR ´19  11.01 MSÜ
  Liikmetele
       
VEEBRUAR ´19  08.02  Ekraanide mõju lastele - lühiseminar   Registr avatud
   09.02 "Evelīna Sproģe: õpetamise praktikad"   Registr avatud
    NB! Inglise keeles, fookuses keelte ja matem õpe  
   09.02 MSÜ   Liikmetele
MAI ´19  22.-25.05 Kriisinõustamine - 2-aastane koolitus (1. ja 2. sessioon)   Registr avatud


Selgituseks:
- asutustesse ja organisatsioonidesse tellitavaid sisekoolitusi kalendrisse ei kanta, kuigi need on peamised koolitustegevuses
- koolitustega seotud küsimused esitage koolitus- ja personalitöö spetsialistile Maria-Helenale e-postil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 
- Mahena teeb koolitusvaldkonnas aktiivset koostööd MTÜ-ga RuaCrew, kelle koolitusinfo on SIIN ja MTÜ-ga Krada, kelle tegemised leiab SIIT 

_____________________________________________________________________________________________________________________

Koolituste üldinfo

Hinnakiri

Koolituste üldine hinnakiri on leitav SIIN

Lähtekohad

MTÜ Mahena on registreeritud täienduskoolitusasutusena Eesti Hariduse Infosüsteemis EHISID number 14752.

- Koolitusi korraldatakse kas avatud koolitustena, kuhu saavad kõik huvilised registreeruda või sihtrühma sisekoolitustena, milles rühma komplekteerimise ja koolituskoha tagamisega tegeleb koolituse tellija. Avatud koolituste korral on enamasti toimumiskohaks Mahena koolitusruum.
- Avatud koolitustest jagatakse infot Mahena FB konto, Mahena uudiskirja ja käesoleva veebilehe kaudu. Korralduse ja registreerimisega tegeleb Mahena tegevjuht.
- Kõige enam on Mahenal sihtrühmakoolitusi, mille kohta avalikku teavet ei edastata. Sihtrühma koolituste planeerimine toimub pikema planeerimise alusel, enamasti vähemalt kaks kuud varem broneeritud aja alusel, harva on võimalust koolituse korraldamiseks mõnenädalase etteteatamise alusel.

- Täienduskoolitustega alustati Mahena loomise aastal (2005). Mahena on kas koolituse korraldaja või koostöö kaudu koolituspartner (korraldajana väljastab koolitustõendi või -tunnistuse vastavalt õppekorraldusreeglitele).
- Mahena pakub täienduskoolitusi tulenevalt oma ja partnerite tegevusspetsiifikast. Kõige enam koolitusi viib Mahena läbi eesti keeles, seejärel vene keeles ja väikeses mahus inglise keeles. Konkreetse huvi korral on võimalik korraldada eestikeelse koolituse tõlkimine vene või inglise keelde.
- Koolitama kaasatakse erialapraktikud, kes toetudes akadeemilisele pädevusele saavad teemat käsitleda praktilisi kogemusi analüüsides. Põhilektorid on Mahenas nõustavad spetsialistid, kuid kaasatakse ka spetsialistide võrgustiku liikmeid.

Sihtrühm

Olenevalt koolitusest võib sihtrühmaks olla konkreetse asutuse töötajaskond, aga ka lapsevanemad, tudengid, gümnasistid jne. Kõige suurema sihtrühma on seni moodustanud eri valdkondade spetsialistid, kelle töö sisuks on vahetu töö inimestega.

Mahena koolitusruum

Mahena kasutada on õdus katusekorrusel asuv klassituba Tallinna kesklinnas, Tatari tn 12 (Muusikaakadeemia vastas olev puumaja, Solarise kaubanduskeskusest mööda Sakala tänavat umbes 100 m kaugusel ja Vabaduse väljakult mööda Tatari tänavat umbes 100 m kaugusel). Koolitusruum mahutab 24 inimest, kasutada on videoprojektor, pabertahvel ning eraldi lepitakse kokku täiendavate vajaduste lahendamine.

Mahena täienduskoolituste eesmärk

- Algul oli eesmärgiks kriisivaldkonnaga seonduva akadeemilise ja oskusteabe jagamine teemast huvitatud inimestele, eeskätt toetades sellega erinevate spetsialistide pädevust tegutsemisel kriisiolukorras või toetades kriisiohvreid (kuna traumeeritud inimene on väga haavatav ja ala- või ülereageeriv, siis spetsialistide suurem teadlikkus kriisikäitumisest ja kriisinõustamise spetsiifikast annab võimaluse paremini ohjata kriisis vallanduvaid häirivaid emotsioone, pingeid suhtlemisel ning võimaldab kiiremini leida võimalusi varasema elukvaliteedi taastamiseks). 
- Õige pea täienduskoolituste temaatika laienes kriisivaldkonnast igapäevasuhtluse ja parema toimetuleku suunas, lähtudes sihtrühma konkreetsetest teemapüstitustest ja vajadusest.