Uudiste arhiiv

"Telefoninõustamine kriisiolukorras" ehk 7+7 põhimõtet igale telefoni teel abi andvale inimesele. See ja teised materjalid allolevalt on koostatud tulenevalt eriolukorrast, kuid kõik need on igati sobivad ka tavapärases olukorras kasutamiseks. Sellele lingile koondame eeskätt Mahena panuse inimestele, kes tahavad kedagi toetada, sõltumata spetsiaalsest väljaõppest. Lisame siia õige pea ka Mahena üle-Eestilise võrgustiku spetsialistide videosõnumeid. Lisaks tasub vaadata Mahena FB-s lihtsaid ideid vaimse tervise virgutamiseks, www.facebook.com/mahena.keskus.

pdfTELEFONINÕUSTAMINE KRIISIOLUKORRAS, Tiina Naarits-Linn
pdfSoovitused KARANTIINIAEG ENDA KASUKS PÖÖRATA, Mari-Liis Vaher
pdfSoovitused DISTANTSÕPPE KORRALDAMISEL, Tiina Naarits-Linn 
pdfSoovitused KLASSIJUHATAJALE õpilase raskuse varajaseks märkamiseks, Kersti Puusild  
pdfSoovitused KORTERIÜHISTU JUHILE üksiku majaelaniku emotsionaalse raskuse varajaseks märkamiseks, Jelena Poljakova

Kriisinõustaja Tiina Naarits-Linn Vikerraadios, 15.03.2020
Kriisinõustaja Tiina Naarits-Linn TV3 Duublis, 17.03.2020
Kriisinõustaja Ave-Gail Kaskla-Kuprys Vikerraadios, 27.03.2020

Riiklikud KRIISITELEFONID
Eriolukorra ÕIGUSAKTID
AMETLIK TEAVE eriolukorra, sh Terviseameti poolt soovitatud vaimse tervise toetamise võimalustest

OLULISED VASTUSED viirusesse nakatumise vältimiseks


Alates 16.03.2020 on Eestis eriolukord tulenevalt koroonaviirusest COVID-19/ SARS-CoV-2 (Alus: Vabariigi Valitsuse 12. märtsi 2020. a korraldus nr 76 "Eriolukorra väljakuulutamine Eesti Vabariigi haldusterritooriumil")

Mahena nõustajad jätkavad töötamist ka eriolukorras. Valves on umbes 30 Mahena võrgustiku nõustajat, Kuressaarest Sillamäeni, Setomaast Tõstamaani, Tartust Tallinnani jne, ka Hispaanias Fuengirolas on meie kriisikonsultant, kes juba mõnda aega elab ja töötab võõrsil.
Töötame hetkel suuresti virtuaalselt Skype nõustamiste abil. Varasemaid kliente võtavad osad nõustajad ühel päeval nädalas vastu ka vahetult, kui klient kinnitab, et ta ei ole viirusohtlik talle teadaolevalt ega pole viimase kahe nädala jooksul nakkuskoldes olnud.
Nõustamised on tasulised, kuna kõikvõimalikud spetsialistide ja oma nõustajatevahelised konsultatsioonid on valdavalt vabatahtlikud ja nende maht on suur. Nii ei ole meie nõustajatel vabatahtlikku eraisikute nõustamise ressurssi. Hinnakiri on tavapärane ja selle leiab siit: http://mahena.org/mahena/hinnakiri.html

mahena eriolukord 409x230px

Info jagamine võimalikele huvilistele on väga teretulnud!
Kui kasutate Mahena veebi sõnumeid, oleme tänulikud allikale viitamise eest.
Liituge ka meie FB kogukonnaga: www.facebook.com/mahena.keskus 

Uudiskiri

Anneta

Oluline