Uudiste arhiiv

Kineetline liiv lapse mõistmise vahendina

Pühapäevakoolitusele 21. aprillil on oodatud lapsevanemad ja spetsialistid. Avaneb suurepärane võimalus, et tutvuda kineetilise liiva kasutamisega kui lihtsa abivahendiga lapse ja suhetes toimuva mõistmiseks ning raskuste korral neile koos lahenduste otsimiseks. Tegemist on abivahendiga, mille oskuslikul ja sihipärasel kasutamisel on enamasti üllatavalt positiivsed tulemused ning kõrvaltoimed puuduvad sootuks. Uusi ideid jagub nii lapsevanematele, muidugi ka vanavanematele, kui ka vahetut klienditööd tegevatele spetsialistidele ning pedagoogidele.
«Juhtub, et käed saavad hakkama ülesandega, millega mõistus hätta jääb,” Carl Gustav Jung, analüütilise psühholoogia rajanud Šveitsi psühhiaater.

_______________________________________________________________

Sihtrühm: lapsevanemad ning läbi elukaare inimestega töötavad spetsialistid.
NB! Kahjuks ei võimalda ruum kaasa võtta lapsi, arvestatud on ainult koolituskinnituse saanud täiskasvanutega!

Õppekeel: vene keel kohese järeltõlkega eesti keelde

Toimumisaeg ja kestus: Pühapäev, 21. aprill 2019 kell 11-14.15 (4 ak/h)
Asukoht: Mahena Keskus, Tatari 12, Tallinn.

Registreerumine: REGISTREERUMINE

Hind: kuni 10.03.2019 on hind 45,00 eur ja pärast seda 55,00 eur.
Sisaldab koolitust, joogipausi, koolitustõendit. Kohtade arv piiratud kaminaklassi suurusega.
Tagastamatu registreerimistasu on 15,00 eur. Koolitusest loobumisel üks töönädal enne koolitusaega tagastatakse koolitustasu põhiosa. Hiljem rahalist tagastust ei tehta, kuid koolitustasu maksnu võib enda koha anda kellelegi teisele. Sellisel juhul on vajalik vähemalt kaks päeva enne koolitust teatada osaleja nimi, et talle vormistada koolitustõend. Alus: hinnakiri

Päevakorras (miniloengud, demonstratsioonesitlused, praktika väikestes rühmades):

  • Sissejuhatus: Tutvumine kineetilise liiva eripära ja kasutusvaldkondadega.
  • Kineetilise liiva kasutamine töös/ suhtluses laste ja noorukitega.
  • Kineetilise liiva kasutamine paaridega töös/ suhtluses
    (rühma soovil valikpraktikad: laps-laps, vanem-laps, vanem-vanem, laps-vanavanem, vanem-vanavanem, õpilane-õpetaja jne).
  • Küsimused-vastused.

Lisainfo: Kineetilise liiva kasutamine inimestega töös liigitub loovteraapiate valdkonda. Erinevalt liivateraapiast puudub vajadus liivakasti või muude erivahendite muretsemiseks, piisab pakikesest kineetilisest liivast. Terapeutide jaoks on tegemist ühe lisaharuga, vanemate ja nõustajate jaoks võimalusega kiiremini ja paremini luua suhtlus teemades, millest võib olla otse raske rääkida, nt kiusamisest koolis või varastamisest või peresuhete muredest jne. Tegemist on tehnikaga, mida on kasutatud suhteliselt lühikest aega, kuid väga tulemuslikult, arvestades praktikute tagasisidet. Kõige paremaid tulemusi kirjeldatakse töös laste, noorukite, lapsevanemate ja paaridega. Kineetilise liiva tehnikatega saavad vanemad peatada mõne tõsisema probleemi süvenemist oma lapse parema mõistmise kaudu, aga muidugi saab ka olemasolevatele probleemidele lähemale, et nendega siis teadlikumalt tegeleda.
Samas on järjest enam tulemuslikkust ka eakate ja traumeeritud inimestega töös, eriti psühhosomaatiliste sümptomite ilmnemisel.

Koolitaja: Natalja Šastina, kes on suure kogemusega praktiseeriv psühholoog (vastuvõtud nii Kriisinõustamise keskuses Mahena kui ka Psühholoogiakeskuses Krada). Kineetilise liiva kasutamist on õppinud Peterburi Praktilise Psühholoogia Keskuses Imaton ja plassoteraapia suuna rajaja, Peterburi arst-psühhoterapeut Oleg Starostini juures.

Kineetiline liiv

Meeldiva kohtumiseni koolitusel!
Info jagamine võimalikele huvilistele on väga teretulnud!
Lugemist leiab ka FB-st: www.facebook.com/mahena.keskus