Tiina Naarits-Linn

Kriisinõustaja (operatiivse reageerimispädevusega), psühholoogiline nõustaja, leinanõustaja;
Superviisor (töönõustaja); Mahena juhataja

Töökeel: eesti, vene
Esmane reageerimispiirkond: Tallinn-Harjumaa, Raplamaa
Kontakt: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.; www.facebook.com/mahena.keskus

TiinaTiina on kogenud nõustaja, kes kasutab oma töös humanistlikku lähenemist, arvestades kriisinõustamise põhimõtteid ja võimalusel lahenduskeskset metoodikat. 

Tiina on on Eesti Kriisinõustamise Ühingu juht (alates 2022), Mahena Spetsialistide Ümarlaua juht (alates 2007) ning Mahena keskuse juhataja selle loomisest alates (2005). Kriisinõustamisega alustas ta parvlaeva Estonia huku järel (1994) ning on hiljem töötanud nii politseis kui ka kaitseväes, nii kohalikus omavalitsuses kui ka riigiametis, nii eraettevõttes kui ka mittetulunduslikus organisatsioonis, erinevates peredes traumakogemuse järel. Samuti rahvusvahelises kriisikoldes (2008-2010 Gruusias pärast relvastatud konflikti UNICEF Georgia koosseisus). 24.02.2022 Ukrainas lahvatanud Venemaa ulatusliku sõjategevuse mõjudega toimetulekuks õpetanud Gruusia psühholooge ja psühhoterapeute, kes töötavad põgenikest laste ja peredega, ning jätkuvalt superviseerib nii Gruusia kui ka Eesti spetsialiste, kes töötavad sõjapõgenikega.

Paralleelselt sotsiaalteadustega on Tiinale oluline kasvatusteadustega seonduv. Ta on taasiseseisvunud Eesti esimese eralaisteaia looja ja montessooriliku ülesehitusega kasvatusasutuse juht. Ta on olnud emakeele ja psühholoogia õpetaja ning alates 1999 on mittekorraline püsilektor Tallinna Ülikoolis, kus käesoleval ajal on tema juhtida ühiskonnateaduste instituudis aine Kriisinõustamine. Sisekaitseakadeemias on ta olnud kaasatud teemades Taktikaline läbirääkimine, Suhtlemispsühholoogia hädaabikõnede juhtimisel (sh suitsiidkõne juhtimise eripära), Ennastkahjustav käitumine ja suitsidaalsus. PERH Täienduskoolituskeskuses on Tiina aastaid juhtinud koolitust Surm ja suremine, vahel ka Suhtlemine emotsionaalselt rasketes olukordades. Täienduskoolitused on Tiina viinud Eesti kõikidesse maakondadesse, nii era- kui ka riigi- ja KOV asutustesse. Tiina enese jaoks on erilise tähtsusega kriisinõustajate kvalifikatsiooni tõstmise kursuste (oskusõppe) juhtimine Mahenas, sh teise oskusõppe rühmale ühe mooduli õppe võimaldamine Peterburi Riikliku Ülikooli juures.

Tiina on Tartu Ülikoolis õppinud kolm kursust eesti filoloogia erialal ja lõpetanud toonases TÜ Praktilise Psühholoogia Keskuses koolipsühholoogide 2-aastase kvalifikatsiooniõppe. Tallinna Ülikoolis lõpetanud eelkoolipedagoogika ja psühholoogia õpetaja eriala, samuti sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse eriala (MA, cum laude) ning samas läbinud täismahus doktoriõppe (PhD kraad kaitsmata), olnud mitme magistritöö juhendaja.

Nõustamise, kriisikäitumise ja traumapsühholoogia teadmised saanud (alates 1994) Eesti, Soome, Rootsi, Norra, Taani, Venemaa, Ukraina ja USA spetsialistide juhendamisel ja paljudel täienduskoolitustel (suures mahus perioodil, mil ta oli teenistuses politseis). Praegu täiendab ennast International Supervision and Coaching Institute´is ANSE (Association of National Organisations for Supervision in Europe) standardile vastava superviisori ja coachi koolitusel (2022-2025).

Tiina tugevuseks on mõtteväljenduse selgus, koostöövalmidus, hea intuitsioon ja oskus kiirelt olulist eristada ebaolulisest. Ta on inimesena sõbralik, usaldusväärne ja lojaalne. Juhtmõte elus: "Hingel poleks vikerkaart, kui silmadel ei oleks pisaraid." /Indiaani vanasõna/

Viimati redigeeritud: jaanuar 2023