Maria-Helena Mettis

Psühholoogiline nõustaja ja kriisinõustaja (operatiivse reageerimispädevusega), sotsiaalpedagoog-nõustaja; Mahena juhataja asetäitja
Töökeel: eesti, inglise
Esmane reageerimispiirkond: Tallinn-Harjumaa
Kontakt: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.; www.facebook.com/mahena.keskus

 

Maria HelenaMaria-Helena on kogenud nõustaja, kes keskendub inimese terviklikule toimetulekule, pöörates suurt tähelepanu lastega seotud juhtumite korral vastutava täiskasvanu toetamisele. Mahena juhataja asetäitjana vastutab Maria-Helena Mahena asjaajammise ja koolitustegevuse eest, samuti Mahena spetsialistide töökorralduse eest operatiivse kriisireageerimise korral.

Maria-Helena on Tartu Ülikoolis lõpetanud semiootika ja kultuuriteooria eriala ning psühholoogia kõrvaleriala (BA), sh õppinud Hollandi Groningeni Ülikoolis grupidünaamikat ja kliinilist psühholoogiat. Tallinna Ülikoolis on ta lõpetanud organisatsioonikäitumise eriala (MA). 

Alates 2008. aastast on Maria-Helena õppinud Tiina Naarits-Linna kriisi-, suhtlemis- ja kasvatusvaldkonna kursustel ning osalenud Mahena akuutsetel kriisitöödel. Ta on lõpetanud Mahena kriisinõustamise täienduskoolituse spetsialiseerumisega operatiivsele reageerimisele (8,5 EAP; 2022-2023).

Maria-Helena on Eesti Kriisinõustamise Ühingu juhatuse liige (alates 2022) ja Mahena Spetsialistide Ümarlaua aktiivne liige (alates 2008). Talle on omistatud sotsiaalpedagoogi kutse (6. tase, tähtajatu) koos juhtimise lisakompetentsiga, ta on Eesti Montessori Ühingu liige.

Inimesena on Maria-Helena otsekohene, argumenteeritud ja eri vaatenurki arvesse võtvat dialoogi pooldav, hindab huumorit. Teda iseloomustab vastutustundlikkus, korrektsus, kiire tegutsemine, aga ka lojaalsus ning perekonna ja tervisliku eluviisi väärtustamine.

Maria-Helena juhtmõte elus: "Hullumeelsuse definitsioon on teha sama asja ikka ja jälle, kuid oodata teistsuguseid tulemusi." /Albert Einstein/

Viimati redigeeritud: aug 2023