Uudiste arhiiv

101 lahenduskeskset küsimust toimetulekuks traumaga

Väärtuslik käsiraamat on ilmunud eesti keeles. Rahvusvaheliselt tunnustatud autori, Fredrike Banninki raamat sobib igale inimesele, kes töötab traumast mõjutatud inimestega või kes soovib mõista võimalusi iseennast aidata. Lihtne, konkreetne, selge, mõistmist hõlbustavate näidetega käsitlus põhineb turvalisust toetaval lahenduskesksel lühiteraapial ja positiivsel psühholoogial. Eestikeelsele väljaandele lisab väärtust Tiina Naarits-Linna põhjalik toimetamine, mille tulemusel on lisatud mitmeid allmärkusi, et oleks lihtne mõista erialaväljendeid ja tehnikaid või ajaloolist tausta, originaalraamatus neid ei ole.

Alates aprillikuust saab raamatut tellida selle lingi kaudu SIIN

RAAMATU 1. PTK ALGUS

Rohkelt erialaraamatuid välja andnud autori käesolev raamat on esimene eestikeelne väljaanne. Tema teosed on seni ilmunud hollandi, inglise, saksa, hiina, jaapani, korea, pärsia ja türgi keeles. Eesti keeles ilmunud esmaväljanne jõudis esimeste tellijateni 26.03.2022. 
Autor on öelnud, et soovib raamatuga toetada spetsialiste, kes töötavad traumat kogenud klientidega ning lisanud: "Ehkki raamatu otsene sihtrühm on spetsialistid, loodan ma, et inimesed, kellel on post-traumaatiline stressihäire ja kes ei käi terapeudi juures, leiavad samuti kasulikku informatsiooni ja harjutusi järgnevatelt lehekülgedelt."

Insoo Kim Berg on öelnud: "Lahenduskeskne lühiteraapia põhineb lugupidaval oletusel, et klientidel on olemas sisemised ressursid, millega luua täiesti individuaalsed ja unikaalselt efektiivsed lahendused oma probleemidele." Meie oleme sama meelt, mistõttu raamatu eesti keelde kirjastamise ette võtsimegi. Peagi saavad paljud praktikud seda raamatut oma töövahendite pagasis hoida, mis teeb meid rõõmsaks.

Raamatu tehnilised andmed: 174 lk, pehmekaaneline, kaane mõõt: laius 155 mm, kõrgus 210 mm, raamatuselja paksus 10 mm (uudise illustratsioonil teised proportsioonid).
Kirjastaja: Mahena MTÜ.
Turundaja: Aliede OÜ.
Raamatu hind: kuni 30.03.2022 tehtud tellimusel 23.- eurot koos postikuluga, saatmisel pakiautomaati Eestis.
Alates 01.04.2022 on hind 26,00 eurot koos postikuluga.

Raamatu tutvustus: See on raamat, mille abil saab aidata klientidel luua uus ja parem elu. Samuti on raamat lihtsasti kasutatav väljaspool professionaalset nõustamist kaaslasele tuge pakkumisel. Teose eesmärk on toetada terapeute, kes töötavad traumast mõjutatud klientidega, et neile pakkuda lahenduskeskseid vaatepunkte ja oskusi. Raamat kutsub kõiki spetsialiste muutma oma tähelepanu suunda sellelt, mis on valesti, sellele, mis on õigesti, ning sellelt, mis ei toimi, sellele, mis juba toimib. 
Raamat sisaldab 101 lahenduskeskset küsimust (ja enamgi), mis on abiks traumaga toime tulemisel. Eesmärk on luua parimat, selle asemel, et parandada halvimat, pannes fookuse klientide tulevikueelistustele ja sinna jõudmisele. Nagu lahenduskeskse lühiteraapia üks rajajaid, Insoo Kim Berg kirjutas eessõnas Fredrike Banninki edukale raamatule “1001 lahenduskeskset küsimust: käsiraamat lahenduskesksele intervjueerimisele”: “Lahenduskeskne lühiteraapia põhineb lugupidaval oletusel, et klientidel on olemas sisemised ressursid, millega luua täiesti individuaalsed ja unikaalselt efektiivsed lahendused oma probleemidele.“
Rohkem kui 2000 küsimuse seast, mida Bannink on kogunud aastaid, on autor välja valinud 101 kõige asjakohasemat küsimust alateemade käsitlemiseks. Selles väljaandes on palju unikaalset, mida ei ole varasemates teostes ilmunud. Raamat kutsub terapeute nägema klientide intervjueerimist uues valguses.

Autorist
FREDRIKE BANNINK on kliiniline psühholoog ning omab magistrikraadi ka õigusteaduses (MDR, Master of Dispute Resolution). Ta on töötanud psühhiaatriahaiglates ja ambulatoorsetes kliinikutes, ta on humanitaarabiorganisatsiooni Piirideta Arstid meeskonna vaimse tervise koolitaja, alates 1981. aastast on tal ka erapraksis Amsterdamis, Hollandis. Kraadiõppe koolitajana on tema valdkonnad kognitiivne käitumisteraapia, lahenduskeskne lühiteraapia, lahenduskeskne kognitiivne käitumisteraapia, positiivne psühholoogia. Ta on paljude lahenduskeskse lühiteraapia, lahenduskeskse intervjueerimise ja lahenduskeskse vahendamise väljaannete autor. 

UUS banner